Search
Close this search box.

Salone del Mobile 2024: Mēbeļu dizaina aktualitātes Eiropā.

Milānas mēbeļu izstāde (Salone del Mobile) ikgadu ir paraugs dizaina pasaulē. Arī Trojas mēbēļu komanda bija devusies uz izstādi, lai iedvesmotos no pasaulē iecienītiem mēbeļu ražotājiem, apskatītos jaunākos trendus dizaina pasaulē, lai varētu ieviest jaunus un aktuālus produktus mūsu mēbeļu klāstā. Kādas aktualitātes varēja novērot izstādē?

Dabas klātbūtne dizainā

Viens no 2024. gada trendiem ir dabas integrēšana dizainā. Dabiskas krāsas, koks, augu izmantošana dizainā. Šāds dizains ne tikai uzlabo estētiku, bet arī veicina labklājību. 

Ķieģeļu sarkanais, debess, zilais, tumši zilais, sūnu zaļais, dabisks koks, tie ir toņi, kas izcēlās viscaur izstādei. Dabiska koka mēbeles un dabiski beicējumi, lai gan mājās, gan birojā tuvotos vairāk dabai. Starp mēbelēm neitrālos un dabiskos toņos lieliski iederas augi akcentam, kas ne tikai uzlabos telpas gaisa kvalitāti, bet arī izskatīsies kā lielisks interjera dizains. 

Saplāksnis ir materiāls, kas arī parādījās stendos. Un tas nebija pārsteigums, mēbeles, kas ražotas no saplākšņa ir ekoloģiskas un ar augstu kvalitāti. Tās ir ilglaicīgas un var kalpot pat vairākās paaudzēs. 

Trends, kas nevar palikt nepamanīts – koka paneļi kā dizaina elements. Perforēti , akustiskie paneļi, frēzēti akustiskie paneļi, kā arī tikai dekoratīvi. Akustiskie paneļi, kas ražoti no koka vai saplākšņa, ienes mājīgumu un siltuma sajūtu, kā arī samazina akustiku mājās. Paneļus izvieto ne tikai uz sienām, bet pat uz mēbelēm. 

Sezonas krāsa - koraļļu oranžais

“Orange is the new black!” (tulk. Oranžš ir jaunais melnais!”. Šis teiciens noteikti raksturo šī gada mēbeļu izstādi. Diezaineri nevairījās no šīs drosmīgās krāsas izmantošanas gan mazās detaļās, priekšmetos un pat lielās mēbelēs. Saulaina, spilgta un dzīvespriecīga krāsa, kas sasilda ne tikai mūsu dvēseli, bet ienes prieku arī mūsu mājās. Oranžais iederēsies gan kā akcenta krāsa jūsu mēbelēs, gan aksesuāros jūsu mājās.